Orzeczenie
Wyrok WSA w Łodzi z dnia 4 lipca 2017 r., sygn. I SA/Łd 305/17
Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Bożena Kasprzak Sędzia WSA Paweł Kowalski Protokolant: St. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 lipca 2017 r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. (dawniej B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł.) na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w K. działającego z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów obecnie Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.
Uzasadnienie
I SA/Łd 305/17
UZASADNIENIE
A Spółka z o.o. z siedzibą w Ł. (dawniej B Spółka z o.o. z siedzibą w Ł.), zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą, wystąpiła z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie skutków prawnych otrzymania zwrotu dopłat od spółki z o.o. We wniosku przedstawiono zdarzenie przyszłe oraz zadano trzy pytania, przy czym przedmiotem tej sprawy jest postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w K. działającego z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów wydane w zakresie objętym pytaniem nr 1.
Wnioskodawca przedstawił we wniosku następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą prawną, spółką kapitałową, podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Wnioskodawca otrzyma zwrot dopłat od spółki z o.o. na podstawie umowy spółki i zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych. Zwrot dopłat będzie należny Wnioskodawcy, mimo że dopłaty zostały wniesione przez poprzedniego udziałowca spółki z o.o., od którego Wnioskodawca nabędzie udziały. Zwrot dopłat nastąpi albo w trakcie obecnego roku podatkowego, ale nie przed październikiem 2016 r., albo już w przyszłym roku podatkowym, czyli po 2016 r. Na powstanie przesłanek i warunków zwrotu dopłat Wnioskodawca nie będzie miał decydującego wpływu. Zwrot dopłat przekroczy kwotę 550.000,00 zł.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right