Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 12 kwietnia 2017 r., sygn. I SA/Go 102/17
Egzekucyjne postępowanie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Niedzielski Sędziowie Sędzia NSA Jan Grzęda Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Protokolant Sekretarz sądowy Anna Szymczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 kwietnia 2017 r. sprawy ze skargi T spółka z o.o. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie skargi na czynność egzekucyjną oddala skargę.
Uzasadnienie
Skarżąca T Sp. z o.o. wniosła skargę na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej (zw. dalej organem II instancji, organem odwoławczym, Dyrektorem IS) z dnia [...] grudnia 2016 r. nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie Dyrektora Izby Celnej (zw. dalej organem I instancji, Dyrektorem IC) z dnia [...] października 2016 r. nr [...] wydane w przedmiocie skargi na czynność egzekucyjną.
W sprawie ustalono następujący stan faktyczny:
Dyrektor IC działający w ramach zlecenia rekwizycyjnego Dyrektora Izby Celnej, na podstawie tytułu wykonawczego nr [...] z dnia [...] marca 2016 r., dokonał zajęcia na podstawie protokołu zajęcia z [...] lipca 2016 r. następujących ruchomości T Sp. z o.o.: automatu do gier [...] nr [...], automatu do gier [...], automatu do gier [...] nr [...].
Następnie skarżąca Spółka skierowała do Dyrektora IC skargę na czynności egzekucyjne organu egzekucyjnego, w której zaskarżonej czynności - dokonania zajęcia ruchomości w postaci trzech automatów do gier - zarzuciła naruszenie
art. 67 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym
w administracji (Dz. U. z 2016 r. poz. 599 ze zm., zwana dalej "u.p.e.a.")
poprzez błędne określenie w protokole wierzyciela - Dyrektora Izby Celnej. Ponadto skarżąca wskazała, że automaty będące przedmiotem zajęcia, były wyłącznie w posiadaniu zależnym spółki na podstawie umowy handlowej i prowadzenie egzekucji w tej sprawie było niedopuszczalne. Podnosząc powyższe zarzuty skarżąca wniosła o uchylenie zaskarżonej czynności.