Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 16 lutego 2017 r., sygn. III SA/Wr 1525/16

Transport

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Moskała, Sędziowie Sędzia WSA Sędzia WSA Katarzyna Borońska (sprawozdawca), Bogumiła Kalinowska, , Protokolant Katarzyna Kiermacka, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 16 lutego 2017 r. sprawy ze skargi W.W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Główny Inspektor Transportu Drogowego w W utrzymał w mocy decyzję L WITD z dnia r., nr (...) nakładającą na W W (dalej: skarżący, strona) karę pieniężną w kwocie 8 000 zł.

Z ustaleń poczynionych w sprawie przez organy wynika, że w dniu (...) r. (...) pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w G W., w wyniku kontroli na drodze krajowej nr (...) (....km) stwierdzili, że kierujący zespołem pojazdów składającym się z pojazdu marki (...) o nr rej. (...) oraz naczepy marki (...) o nr rej. (...) VV - obywatel U, wykonywał międzynarodowy transport drogowy w imieniu skarżącego, prowadzącego działalność pod nazwą "(...) ". Na podstawie okazanych dokumentów (...) ustalono, że w dniu kontroli wykonywany był międzynarodowy przewóz rzeczy na trasie(...) - (...) . Kierowca okazał do kontroli m.in. wypis z licencji nr (...) na wykonywanie międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy, nie okazał natomiast świadectwa kierowcy.

Pismem z dnia (...) r. L Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego zawiadomi stronę o wszczęciu postępowania administracyjnego. W toku postępowania strona złożyła wyjaśnienia w sprawie pismem z dnia (...) r., wnioskując o umorzenie postępowania. Skarżący powołał się na art. 92c ust. 1 pkt 1 ustawy o transporcie drogowym, podnosząc, że nie miał wpływu na powstanie naruszenia oraz że nastąpiło ono wskutek zdarzeń i okoliczności, których nie mógł przewidzieć. W okresie objętym kontrolą przewóz miał bowiem wykonać inny kierowca, jednak nie mógł on wykonać zlecenia i, stąd ostatecznie transport realizował V V.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00