Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 15 lutego 2017 r., sygn. I SA/Łd 823/16

Podatek od towarów i usług; Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Bogusław Klimowicz Sędziowie: Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk-Drozda (spr.) Sędzia WSA Bożena Kasprzak Protokolant: Starszy asystent sędziego Paweł Pijewski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 lutego 2017 r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] [...] w przedmiocie określenia kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad podatkiem należnym do zwrotu na rachunek bankowy za listopad 2013 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. zaskarżoną decyzją z [...] r. nr [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego Ł-Ś z [...] r. nr [...], określającą A spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w Ł. kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad podatkiem należnym do zwrotu na rachunek bankowy za listopad 2013 r. w wysokości 3.989 zł.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wyjaśnił, że 30 stycznia 2014 r. wpłynęła do organu pierwszej instancji deklaracja korygująca spółki za listopad 2013 r. W wyniku wszczętej następnie kontroli podatkowej ustalono, że spółka nieprawidłowo rozliczyła 71.875 zł podatku naliczonego od nabycia środków trwałych, wynikającego z faktury z 26 listopada 2012 r. nr [...], wystawionej przez P.P.H.U. B z J..

Dokonując ustaleń organ pierwszej instancji korzystał z danych pozyskanych w toku równolegle toczącego się postępowania w zakresie podatku od towarów i usług za okres od listopada 2012 r. do marca 2013 r. W tym postępowaniu przedmiotem zainteresowania organu podatkowego było ustalenie czy spółka nabyła przedsiębiorstwo od P.P.H.U. B. Ostatecznie Naczelnik Urzędu Skarbowego Ł-Ś decyzją z [...] r. umorzył to postępowanie jako bezprzedmiotowe, przyjmując że nie doszło do zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez M. G.. Wydając tę decyzję organ podatkowy miał na względzie decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w I. z [...] r. wydaną wobec M. G. w zakresie podatku od towarów i usług za okres od czerwca 2011 r. do maja 2013 r. W decyzji tej ustalono, że M. G. w okresie od listopada 2012 r. do marca 2013 r. dokonał wprawdzie kilkukrotnej sprzedaży środków trwałych na rzecz spółki A, jednak nie doszło tu do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00