Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 6 grudnia 2016 r., sygn. II SA/Rz 843/16

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Tomasz Smoleń Sędziowie WSA Piotr Popek / spr./ WSA Kazimierz Włoch Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi W. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automacie poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] kwietnia 2016r. nr [...] Dyrektor Izby Celnej, po rozpatrzeniu odwołania W. P. (dalej: skarżący) prowadzącego działalność pod nazwą "A" w S., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...], którą wymierzono skarżącemu, karę pieniężną w wysokości 12.000 zł z tytułu urządzania gier na automacie [...] nr [...] w lokalu [...] w S. tj. poza kasynem gry.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji oraz akt administracyjnych wynika, że w dniu 4 września 2014 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego przeprowadzili kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych w należącym do skarżącego lokalu [...] w S. przy ul. [...]. W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że w lokalu znajduje się jeden włączony i gotowy do gry automat o nazwie [...] nr [...], który nie posiadał poświadczenia rejestracji.

Jak ustalono automat należał do "A" Sp. z o.o. z siedzibą w W. Z umowy dzierżawy powierzchni z dnia 1 grudnia 2013 r., zawartej przez skarżącego z w/w firmą, wynika, że jej przedmiotem jest dzierżawa części lokalu [...] w S. przy ul. [...] , S., umożliwiająca zainstalowanie urządzeń do gier, na których dzierżawca będzie prowadził działalność gospodarczą. W dniu 27 sierpnia 2014 r. strony zawartej umowy dokonały aktualizacji urządzeń znajdujących się w lokalu i zgodnie z pisemnym potwierdzeniem tego zdarzenia w dniu 27 sierpnia 2014 r. w lokalu [...]w Sanoku znajdowało się jedno urządzenie do gier [...] [...]. Strony umówiły się na dzierżawę powierzchni 3 m2 pod instalację urządzenia do gier, oraz na zapłatę wynagrodzenia w wysokości 600 zł miesięcznie. Aneksem z dnia 1 sierpnia 2014 r. do umowy dzierżawy powierzchni z dnia 1 grudnia 2013 r. wprowadzono zapis, że z tytułu umowy dzierżawca będzie płacić wydzierżawiającemu czynsz dzierżawny w wysokości ustalonej procentowo od uzyskanego przez dzierżawcę przychodu z zainstalowanych urządzeń umiejscowionych na dzierżawionej powierzchni. Stawka czynszu odnosząca się do przychodów uzyskanych z eksploatacji zainstalowanych urządzeń wynosić będzie 40% od sumy przychodów w danym miesiącu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00