Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 21 grudnia 2016 r., sygn. II SA/Ke 335/16

Bezrobocie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Ziomek, Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Chraniuk-Stępniak, Sędzia WSA Jacek Kuza (spr.), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Sebastian Styczeń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 grudnia 2016r. sprawy ze skargi H. W. na decyzję Kierownika Centrum Integracji Społecznej z dnia [...] w przedmiocie zaprzestania realizacji Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego uchyla zaskarżoną decyzję.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] zatytułowaną "Rozwiązanie IPZS", Kierownik Centrum Integracji Społecznej w K. (dalej CIS) poinformował H.W. , że z dniem 29 lutego 2016 r. ulega rozwiązaniu umowa realizacji Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego (dalej IPZS) zawarta w dniu 29 czerwca 2015 r. Jako podstawę podjęcia tej decyzji wskazano zał. nr 2, pkt 13. ust. Ad 1 e, f, g Regulaminu CIS. W uzasadnieniu tej decyzji stwierdzono, że zawierając umowę o realizację IPZS "zobowiązał się Pan" jako uczestnik programu do przestrzegania regulaminu CIS. W związku ze złamaniem zasad zawartych w tym regulaminie, tj. brakiem dobrej współpracy z pracownikami CIS, nie stosowaniem się do ustalonego planu zajęć, oraz nieprzestrzeganiem regulaminu, podjęto decyzję o usunięciu skarżącej z Centrum.

Z przedstawionych Sądowi akt administracyjnych wynika, że w dniu 29 lipca 2015 r. Kierownik Centrum Integracji Społecznej w K. zawarł z H. W. Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego w warsztacie małej poligrafii - introligatorstwa i reklamy.

W okresie realizacji tego programu pracownicy CIS zgłaszali wiele zastrzeżeń do postawy skarżącej dotyczących: spóźniania się na zajęcia, wcześniejszego zwalniania się z zajęć, braku chęci aktywizowania się, samowolnego opuszczenia miejsca, do którego została oddelegowana celem udzielenia pomocy w sprzątaniu. W związku z tym w dniu 29 lutego 2016 r. pracownik socjalny, psycholog, doradca zawodowy i instruktor CIS odbyli z H.W. rozmowę podsumowującą jej dotychczasową pracę i podjęte próby aktywizacji zawodowej dochodząc do wniosku, że CIS nie jest w stanie zaoferować miejsc praktyk zawodowych adekwatnych do możliwości fizycznych skarżącej (notatka służbowa - k. 31). W konsekwencji doszło do wydania przytoczonej na wstępie decyzji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00