Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 23 listopada 2016 r., sygn. II SA/Rz 371/16

Transport

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Piotr Godlewski Sędziowie WSA Magdalena Józefczyk WSA Maciej Kobak /spr./ Protokolant specjalista Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 listopada 2016 r. sprawy ze skargi R. M. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą [...] z siedzibą w [...] na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym I. uchyla zaskarżoną decyzję i decyzję Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lutego 2015 r. nr [...]; II. zasądza od Głównego Inspektora Transportu Drogowego na rzecz skarżącego R. M. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą [...] z siedzibą w [...] kwotę 216 zł /słownie: dwieście szesnaście złotych/ tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi R.M. jest decyzja Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lutego 2016 roku,

nr [...], utrzymująca w mocy decyzje Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lutego 2015 roku, znak: [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

za naruszenie przepisów w transporcie drogowym. Kwestionowana decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym.

Decyzją z dnia [...] lutego 2015 roku, znak: [...]Inspektor Transportu Drogowego (dalej w skrócie: "WITD") nałożył na R.M. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Transport Spedycja "T.", [...] (dalej w skrócie: "skarżący") karę pieniężną w kwocie 5400 zł. za przekroczenie przepisów w transporcie drogowym.

W dniach 01-15 grudnia 2014 roku WITD przeprowadził u skarżącego kontrolę.

W toku czynności stwierdzono:

I. Skrócenie dziennego czasu odpoczynku:

a) Pan J.A., w dniu 24.06.2014 r. o godzinie 16:50 rozpoczął okres rozliczeniowy, w ciągu którego powinien odebrać nieprzerwany odpoczynek dzienny w dwóch częściach, co najmniej 3 godziny i co najmniej 9 godzin.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00