Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 13 października 2016 r., sygn. I SA/Rz 674/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Jacek Surmacz / spr./ Sędziowie WSA Grzegorz Panek WSA Piotr Popek Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 października 2016 r. spawy ze skargi J. K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Uzasadnienie

Minister Finansów, interpretacją indywidualną z dnia [...] kwietnia 2016 r., nr [...], uznał za nieprawidłowe stanowisko J.K. - zwanego dalej skarżącym, odnośnie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczących opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodów z tytułu rekompensaty, wypłacanej w ramach programu dobrowolnych odejść.

Występując o wydanie interpretacji indywidualnej skarżący sformułował następujące pytanie: czy rekompensata wypłacona z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść Pracowników A. (zwanego dalej Regulaminem) jest zwolniona z podatku dochodowego, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 poz. 361ze zm., zwanej dalej ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych)?

Z opisu zamieszczonego we wniosku stanu faktycznego wynika, że skarżący był zatrudniony w A. (zwanej dalej spółką), która gwarantowała swoim pracownikom, zatrudnionym na czas nieokreślony, przez określony czas trwałość zatrudnienia. Zobowiązanie to wynikało z przyjętego przez spółkę Paktu Gwarancji Pracowniczych. Na podstawie Regulaminu skarżący, w dniu 15 stycznia 2015 r., wystąpił do pracodawcy o rozwiązanie umowy o pracę, za porozumieniem stron oraz o objęcie go Programem Dobrowolnych Odejść (dalej PDO). Wniosek ten został przez spółkę zaakceptowany, a umowa o pracę skarżącego ze spółką uległa rozwiązaniu z dniem 31 stycznia 2015 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00