Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 7 października 2016 r., sygn. I SA/Lu 1258/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Fita (sprawozdawca) Sędziowie WSA Andrzej Niezgoda WSA Grzegorz Wałejko Protokolant Referent stażysta Paweł Kobylarz po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu [...] października 2016 r. sprawy ze skargi P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] października 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za październik 2013 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w B. P. z dnia [...] lipca 2014 r. nr [...]; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz P. [...] zł ([...] złotych) z tytułu zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

I SA/Lu 1258/14

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] [...] nr [...], Dyrektor Izby Celnej, po rozpatrzeniu odwołania firma B (dalej: "spółki") od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w B. P. nr [...] z dnia [...] [...]. określającej zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiąc październik 2013r. w kwocie [...]zł, utrzymał w mocy rozstrzygnięcie organu I instancji.

Jak wynika z uzasadnienia decyzji, podstawą wszczęcia postępowania wobec spółki była kontrola podatkowa w zakresie prawidłowości i rzetelności rozliczeń podatku akcyzowego w okresie od [...] stycznia 2011r. do [...] grudnia 2013r., której ustalenia zostały zawarte w protokole kontroli z dnia [...] marca 2014r.

W odwołaniu od tej decyzji skarżąca spółka zarzuciła naruszenie:

1. art. 121 § 2 Ordynacji podatkowej poprzez niepoinformowanie przez organ I instancji nabywcy oleju - J. S. (występującego również jako członek zarządu [...] sp. z o.o.), że złożone przez niego oświadczenia jako osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą: firma C muszą zawierać czytelny podpis składającego oświadczenie, zgodnie z przepisem art. 89 ust 6 pkt 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011r., Nr 108, poz. 626 ze zm., zwanej dalej: "u.p.a") oraz niepoinformowanie spółki, że oświadczenia i zestawienia dotyczące sprzedaży oleju opałowego mogą zostać uzupełnione w formie korekty po zakończeniu kontroli lub postępowania podatkowego zgodnie z art. 81 § 1 i § 2 Ordynacji podatkowej;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00