Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 10 sierpnia 2016 r., sygn. II SA/Po 284/16

 

Dnia 10 sierpnia 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędziowie Sędzia WSA Edyta Podrazik (spr.) Sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak Protokolant st. sekr. sąd. Ewa Wąsik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 sierpnia 2016 roku sprawy ze skargi Z. C. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] lutego 2016 roku Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności zażalenia oddala skargę

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] listopada 2014 r., nr [...], Burmistrz Miasta i Gminy W., na podstawie art. 98 § 1 i art. 101 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267 z późn. zm., dalej: "k.p.a."), po rozpoznaniu wniosku Z. C. o zawieszenie postępowania w sprawie rozgraniczenia nieruchomości, odmówił zawieszenia postępowania administracyjnego.

W uzasadnieniu organ I instancji wyjaśnił, że w świetle art. 98 § 1 k.p.a. wniosek o zawieszenie postępowania może złożyć jedynie strona, na której żądanie zostało wszczęte dane postępowanie administracyjne. W niniejszej sprawie postępowanie rozgraniczeniowe zostało zainicjowane na wniosek A. i K. B.. W konsekwencji Z. C. nie może domagać się zawieszenia przedmiotowego postępowania na mocy powołanego przepisu. Organ I instancji zawarł jednocześnie w swoim rozstrzygnięciu pouczenie o możliwości wniesienia zażalenia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00