Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 czerwca 2016 r., sygn. III SA/Wa 1671/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Bożena Dziełak (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA del. Dariusz Kurkiewicz, sędzia WSA Jarosław Trelka, Protokolant specjalista Ewa Rutkowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 czerwca 2016 r. sprawy ze skargi T.C. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 27 lutego 2015 r. nr IPPB4/415-936/14-4/JK w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę
Uzasadnienie
Skarżący - T. C. , 10 listopada 2014 r. złożył wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Opisując stan faktyczny i zdarzenie przyszłe wyjaśnił, iż jest obywatelem Niemiec. Dla celów podatkowych posiadał, posiada i będzie posiadał stałe miejsce zamieszkania w Niemczech. Większość czasu przebywa w Polsce (więcej niż 183 dni w roku). Od stycznia 1994 r. jest stroną umowy o pracę zawartej w Niemczech z L. (od sierpnia 1995 r. jest to umowa na czas nieokreślony). Jednocześnie Skarżący pracuje w W. jako nauczyciel języka niemieckiego (zawiera umowy o pracę na czas określony w jednym z gimnazjów dwujęzycznych w W.). Przebywając w W. Skarżący zatrzymuje się w mieszkaniu najmowanym przez żonę (jest ona stroną umowy najmu). Żona Skarżącego jest Polką i na stałe mieszka w P. . Będąc w Polsce Skarżący mieszka z żoną w jej mieszkaniu. Zameldowany jest na pobyt czasowy w P. . Zgodnie z "Potwierdzeniem zameldowania cudzoziemca na pobyt czasowy" wydanym przez Urząd Miasta P. [...] marca 2011 r., zamierzony czas trwania pobytu obejmuje okres od 28 lutego 2011 r. do 23 listopada 2016 r. Wcześniejsze okresy zameldowania Skarżącego na pobyt czasowy w Polsce były krótsze (od 6 września 2010 r. do 25 listopada 2011 r. oraz od 29 listopada do 26 lutego 2011 r.).
W Niemczech mieszkają dzieci Skarżącego z pierwszego małżeństwa, z którymi ma on stały kontakt i którym co miesiąc wysyła pieniądze. Przebywając na terytorium Niemiec zatrzymuje się u swoich dzieci. W Niemczech mieszka także brat Skarżącego, z którym utrzymuje stały kontakt. Skarżący nie jest właścicielem żadnych nieruchomości. W maju 2013 r. zadeklarował podleganie niemieckim ubezpieczeniom społecznym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right