Orzeczenie
Wyrok WSA w Krakowie z dnia 30 czerwca 2016 r., sygn. I SA/Kr 104/16
|Sygn. akt I SA/Kr 104/16 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 30 czerwca 2016 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Piotr Głowacki, Sędziowie: WSA Grażyna Firek (spr.), WSA Urszula Zięba, Protokolant: st.sekr.sąd. Bożena Piątek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 czerwca 2016 r., sprawy ze skargi Międzyszkolnego Klubu Sportowego "M" w M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 30 listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości niepobranego i niewpłaconego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2009 r. - skargę oddala -
Uzasadnienie
Decyzją z dnia 17 listopada 2014 r., znak [...] , wydaną na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 28 września 1991r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011r., nr 41, poz. 214 ze zm.) oraz art. 30 § 4 o.p. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej określił wysokość niepobranego i niewpłaconego przez płatnika -Klub Sportowy M. w M. - zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2009.
Organ w uzasadnieniu wskazał, że w korekcie deklaracji rocznej Klub wykazał zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzeń wypłaconych osobom fizycznym nie mającym miejsca zamieszkania na terytorium Polski, tj. obserwatorom, sędziom i delegatom. W toku postępowania kontrolnego stwierdzono, że w księgach prowadzonych przez Klub za 2009 rok ujmowano w ciężar kosztów wydatki wynikające z faktur wystawionych w języku włoskim przez firmę S. z siedzibą w R. Faktury dotyczyły zapłaty za "za usługi menadżera oraz przygotowania zawodników do rozgrywek", wskazywały datę kontraktu, będącego podstawą wypłaty, a niektóre z nich - nazwiska zawodniczek, których usługa dotyczyła.
Z wyjaśnień Klubu wynikało, że faktury dokumentowały czynności o charakterze menadżersko - medyczno - sportowym i dotyczyły ww. zawodniczek drużyny piłki siatkowej. Firma A.G. monitorowała badania i przygotowanie zawodniczek do rozgrywek sportowych, kontrolowała diety zawodniczek, konsultowała obowiązki zawodniczek z trenerem oraz nadzorowała udostępnianie wizerunków zawodniczek. A.G. często wykonywał te czynności w siedzibie M., na jego konto były przekazywane wynagrodzenia zawodniczek. Klub traktował umowę z firmą S. jako podstawę wypłaty wynagrodzenia na rzecz poszczególnych zawodniczek, powiększonego o prowizję dla agenta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right