Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 5 maja 2016 r., sygn. VI SA/Wa 708/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jakub Linkowski po rozpoznaniu w dniu 5 maja 2016 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku D. Sp. z o.o. z siedzibą w W. o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi D. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Ministra Środowiska z dnia [...] grudnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia koncesji na poszukiwanie i rozpowszechnianie złoża soli potasowo-magnezowych w okolicy P. wraz z kopalinami towarzyszącymi postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

D. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej skarżąca) wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Ministra Środowiska z dnia [...] grudnia 2014 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję tego organu z dnia [...] października 2014 r. nr [...] na mocy, której udzielono K. S.A. z siedzibą w L. (dalej uczestnik postępowania) koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża soli potasowo-magnezowych w okolicach P. wraz z kopalinami towarzyszącymi.

Ponadto skarżąca wniosła o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji z uwagi na niebezpieczeństwo spowodowania trudnych do odwrócenia skutków (nieodwracalnych skutków prawnych). Wyjaśniła, że koncesja jest ostateczna i podlega wykonaniu, natomiast umowa o ustanowienie prawa użytkowania górniczego została albo zostanie zawarta pomiędzy Skarbem Państwa a uczestnikiem postępowania. Wobec powyższego uczestnik postępowania będzie mógł rozpocząć wykonywanie działalności objętej koncesją, co spowoduje trudne do odwrócenia skutki (nieodwracalne skutki prawne). W ocenie skarżącej, z mocy samego prawa (art. 42 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2015 r., poz. 196, dalej p.g.g.).rozpoczęcie działalności objętej koncesją wywoła nieodwracalne skutki prawne, co oznacza spełnienie przesłanki z art. 61 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00