Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Wa 1748/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Janusz Walawski Sędzia WSA - Stanisław Marek Pietras (spraw.) Sędzia WSA - Eugeniusz Wasilewski Protokolant - specjalista Wiesława Jesiotr po rozpoznaniu na rozprawie w dniu w dniu 19 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi Z.A. na rozkaz personalny Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie dodatku służbowego - oddala skargę -
Uzasadnienie
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozkazem personalnym z dnia [...] listopada 2012 r. nr [...], działając na podstawie art. 119 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu oraz § 3 ust 1, 3 i ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 października 2002 r. w sprawie dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podwyższył skarżącemu ppor. Z. A. dodatek służbowy do kwoty 870,- złotych na okres od dnia 1 października 2012 r. do dnia 31 grudnia 2012 r. W uzasadnieniu podano, że zarówno sposób wykonywania zadań służbowych, jak i posiadana przez funkcjonariusza wiedza merytoryczna uzasadniają podwyższenie dodatku służbowego i dodano, że wymieniony funkcjonariusz w swojej pracy wykorzystuje biegłą znajomość języka rosyjskiego.
We wniosku z dnia [...] listopada 2012 r. do Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o ponowne rozpatrzenie sprawy skarżący zakwestionował decyzję w części, w której określono termin, na jaki został podwyższony mu dodatek służbowy. Jego zdaniem czasowe ograniczenie otrzymywania dodatku służbowego jest niezgodne z przepisem § 3 ust. 5 rozporządzenia w sprawie dodatków i dlatego rozkaz personalny podwyższający mu dodatek służbowy na czas określony powinien być zmieniony.
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozkazem personalnym z dnia [...] stycznia 2013 r. nr [...], utrzymał w mocy zaskarżony rozkaz personalny nr [...].