Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 20 kwietnia 2016 r., sygn. I SA/Sz 201/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Nadzieja Karczmarczyk-Gawęcka (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Marzena Kowalewska, Sędzia WSA Bolesław Stachura, Protokolant starszy sekretarz sądowy Beata Radomska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 20 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi N. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 5 listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie zastosowania przepisów prawa podatkowego oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 31 lipca 2015 r. [...] Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. (zw. dalej: Wnioskodawczynią), złożyła wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie braku obowiązku zapłaty podatku od dochodów spółki kapitałowej prawa m.

We wniosku Wnioskodawczyni wskazała, że jest spółką kapitałową posiadającą siedzibę w Polsce oraz podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. Zamierza ona zostać wspólnikiem spółki kapitałowej prawa m., będącej odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zw: Spółką). Spółka będzie posiadała siedzibę oraz miejsce wykonywania zarządu na terytorium Republiki M. i w związku z tym będzie rezydentem podatkowym na M., tzn. w tym państwie będzie podlegać opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania, czego dowodem będzie posiadany certyfikat rezydencji wydany przez administrację podatkową M.

Wnioskodawczyni zwróciła uwagę na fakt, że będzie posiadała w Spółce bezpośrednio lub pośrednio [...]% udziałów, nieprzerwanie przez okres czasu przekraczający 30 dni. Jeżeli chodzi o pozostałe [...]% udziałów, to będą one należały do innych podmiotów. Założyła, że generowane przez Spółkę przychody będą pochodziły w ponad [...]% z tytułu udziału w zyskach spółki komandytowej z siedzibą w Polsce, której Spółka będzie komplementariuszem z większościowym udziałem zysku w spółce komandytowej. Nie wykluczyła również, że Spółka będzie osiągać przychody z tytułu dywidend i innych przychodów z udziału w zyskach osób prawnych, zbycia udziałów (akcji), wierzytelności, odsetek i pożytków od wszelkiego rodzaju pożyczek, poręczeń i gwarancji praw autorskich i przemysłowych. Nie będą one jednak stanowić więcej niż [...]% przychodów Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00