Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 14 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Rz 1089/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Elżbieta Mazur - Selwa /spr./ Sędziowie WSA Krystyna Józefczyk WSA Paweł Zaborniak Protokolant starszy sekretarz sądowy Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi T. Z. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania psychologiczne -skargę oddala-

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Samorządowe Kolegium Odwoławcze ( dalej: "organ odwoławczy") utrzymało w mocy decyzję Starosty z dnia [...] kwietnia 2015 r., nr [...] w przedmiocie skierowania T.Z. dalej: "Skarżącego") na badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu przeprowadzane w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwskazań psychologicznych do kierowania pojazdami.

Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia organ wskazał art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz.U. z 2016 r., poz. 23 ; dalej: "K.p.a.") oraz art. 99 ust. 1 pkt 3 lit. b oraz art. 99 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ( Dz.U. z 2014 r., poz. 600 ze zm.; dalej: "ustawa o kierujących pojazdami" ).

Z akt sprawy wynika, że Komendant Wojewódzki Policji wnioskiem z dnia 5 marca 2015 r. zwrócił się do Starosty o skierowanie Skarżącego na badania psychologiczne z uwagi na wielokrotne naruszenie przepisów ruchu drogowego:

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00