Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 21 kwietnia 2016 r., sygn. I SA/Kr 232/16

 

|Sygn. akt I SA/Kr 232/16 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 21 kwietnia 2016 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Waldemar Michaldo (spr.), Sędziowie: WSA Maja Chodacka, WSA Ewa Michna, Protokolant: sekr.sąd. Anna Boczkowska, po rozpoznaniu w postępowaniu uproszczonym na posiedzeniu niejawnym, w dniu 21 kwietnia 2016 r., sprawy ze skargi G. Sp. z o.o. w W. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 8 grudnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania - skargę oddala -

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia 8 grudnia 2015 r. znak: [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze odmówiło G. Sp. z o.o. z siedzibą w W. przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Burmistrza K. z dnia 28 maja 2015 r. znak. [...]

Powyższe postanowienie zostało wydane w następujących okolicznościach faktycznych.

Decyzją z dnia 28 maja 2015 r. znak. [...] Burmistrz K. określił G. Sp. z o.o. z siedzibą w W. wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości za rok 2015r. w kwocie 121.320,00 zł.

Wnioskiem datowanym na dzień 5 października 2015 r. pełnomocnik Spółki zwrócił się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania od ww. decyzji. Wraz z wnioskiem, w tej samej dacie, pełnomocnik złożył odwołanie od decyzji organu I instancji.

We wniosku o przywrócenie terminu wnioskodawca wskazał na brak swojej winy w niedokonaniu czynności polegającej na terminowym wniesieniu odwołania w przewidzianym czternastodniowym terminie do jego wniesienia. Czynności tej nie dokonał z uwagi na fakt, że decyzja organu I instancji nie została skutecznie doręczona Spółce na ręce osoby upoważnionej do jej odbioru i nie weszła do obrotu prawnego, co narusza przepis art. 151 O.p. Pełnomocnik powołał się w tym zakresie na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego O.Z. w Gdańsku z dnia 13.08.1999r. sygn. akt. I SA/Gd 753/99.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00