Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 17 marca 2016 r., sygn. II SA/Lu 778/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński, Sędziowie Sędzia WSA Jacek Czaja (sprawozdawca), Sędzia NSA Maria Wieczorek-Zalewska, Protokolant Specjalista Jolanta Sikora, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 3 marca 2016 r. sprawy ze skargi H. C. i W. C. na decyzję Wojewody z dnia [...] r., nr [...], w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanegoi udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewoda decyzją z dnia 4 września 2015 r., znak: [...], utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta L. nr [...] z dnia 7 lipca 2015 r., znak: [...], zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającej [...] Spółce z o.o. (dalej także: Spółka) pozwolenia na budowę obiektu biurowo-usługowego o nazwie "[...]" składającego się z dwóch budynków biurowo-usługowych z parkingiem podziemnym wraz z niezbędnymi instalacjami: wod.-kan., klimatyzacji, wentylacji i chłodu, gazu, grzewczą, elektryczną, systemem sygnalizacji pożaru, instalacją kontroli dostępu, systemu włamania, domofonową i interkomów windowych, telewizji dozorowej CCTV, wykrywania stężenia dwutlenku węgla, systemem monitoringu technicznego BMS, systemem teleinformatycznym, systemem sieci strukturalnej i innymi instalacjami, a także dojściami, dojazdami, miejscami parkingowymi, murkami oporowymi, schodami terenowymi, ogrodzeniem pełnym, podnośnikiem dla niepełnosprawnych, elementami małej architektury na działkach nr [...], obręb [...], położonych przy al. [...] w L..

W uzasadnieniu decyzji Wojewoda wyjaśnił, że organ pierwszej instancji, po ustaleniu stron postępowania, zawiadomieniem z dnia 19 czerwca 2015 r., znak: [...], poinformował o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia Spółce pozwolenia na budowę opisanej wyżej inwestycji i jednocześnie wezwał inwestora do przedłożenia prawa do dysponowania działką nr [...] Gminy L., objętą wnioskowaną inwestycją, oraz wypełnienia prawidłowo oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Po uzupełnieniu dokumentów organ pierwszej instancji zatwierdził projekt budowlany i udzielił Spółce pozwolenia na budowę, zgodnie z jej wnioskiem. Organ ten stwierdził, że inwestor przedłożył wymagane art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.) do uzyskania pozwolenia na budowę dokumenty. Organ potwierdził, że inwestycja jest zgodna z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta L. [...], zatwierdzonego uchwałą Rady Miasta L. nr [...] z dnia 17 listopada 2005 r. ([...] dalej także: plan lub plan miejscowy), a także wymaganiami ochrony środowiska określonymi w decyzji Prezydenta Miasta L. z dnia 19 maja 2015 r., znak: [...], o środowiskowych uwarunkowaniach, w której stwierdzono brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko projektowanej inwestycji. Nadto organ ocenił, że spełnione zostały warunki określone w art. 35 ust. 1 Prawa budowlanego, a także wskazał, jaki będzie obszar oddziaływania planowanej inwestycji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00