Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 17 lutego 2016 r., sygn. I SA/Go 496/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski (spr.) Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska Protokolant Sekretarz sądowy Anna Szymczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 lutego 2016 r. sprawy ze skargi Nadleśnictwa na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2008 r. 1. Uchyla zaskarżoną decyzję w całości. 2. Zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz strony skarżącej kwotę 803 (osiemset trzy ) złote tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Nadleśnictwo wniosło skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z [...] listopada 2015 r. utrzymującą w mocy decyzję Wójta Gminy z [...] sierpnia 2015 r. określającą wysokość zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2008 r. w kwocie 6180,00 zł.

Rozstrzygnięcia organów podatkowych zapadły na podstawie następującego stanu faktycznego sprawy.

Wójt Gminy postanowieniem z dnia [...] września 2013 r. wszczął z urzędu postępowanie w sprawie określenia Nadleśnictwu wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości za 2008 rok.

Decyzją z dnia [...] grudnia 2013 r. organ podatkowy określił Nadleśnictwu wysokość zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2008 r. w łącznej kwocie 6.180,00 zł. Decyzji tej postanowieniem z dnia [...] grudnia 2013 r. nr organ podatkowy nadał rygor natychmiastowej wykonalności. Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia [...] października 2014 r. uchyliło decyzję organu pierwszej instancji i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia nakazując w szczególności zgromadzenie odpowiedniego materiału dowodowego w postaci wypisów z ewidencji gruntów i budynków oraz ustalenie w oparciu o te dokumenty, jak sklasyfikowane zostały sporne grunty. Kolegium zaleciło również sprawdzenie, czy w badanym okresie istniała umowa cywilnoprawna, na mocy której nastąpiłoby przekazanie zakładowi energetycznemu gruntów zajętych pod urządzenia i linie energetyczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00