Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 18 grudnia 2015 r., sygn. I SA/Po 1645/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Zygmont Sędzia WSA Waldemar Inerowicz (spr.) po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 18 grudnia 2015 r. sprawy ze skargi [...] na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej {...] z dnia [...] r. nr [..] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia oddala skargę.

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w A. postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2015 r., nr [...], uznał za nieuzasadniony zarzut X. Sp. z o.o. z siedzibą w K. dotyczący braku uprzedniego doręczenia zobowiązanemu upomnienia w ramach prowadzonego postępowania egzekucyjnego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w K. na podstawie tytułu wykonawczego o nr [...]. Przesyłka zawierająca powyższe postanowienie została odebrana w dniu 15 kwietnia 2015 r. w siedzibie spółki X. w K., przy ul. A., lok. [...], przez Z. S.

Wnioskiem z dnia 28 kwietnia 2015 r. spółka wystąpiła do Dyrektora Izby Skarbowej w P. o przywrócenie terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w A. dnia 10 kwietnia 2015 r., nr [...]. Pismem z dnia 2 maja 2015 r., nadanym w dniu 4 maja 2015 r., spółka wniosła zażalenie na ww. postanowienie. Z kolei w piśmie z dnia 5 maja 2015 r. strona uzupełniła wniosek o przywrócenie terminu. Wraz z tym pismem spółka przedłożyła oświadczenie Z. S.

W argumentacji wniosku o przywrócenie terminu spółka podniosła, że adresowana do niej przesyłka, zawierająca ww. postanowienie, została dostarczona przez doręczyciela do siedziby spółki w dniu 15 kwietnia 2015 r. i wydana osobie nie będącej pracownikiem spółki, a także nie upoważnionej do dokonywania żadnych czynności w imieniu spółki oraz nie dysponującej jej pieczęcią. Ponadto spółka oświadczyła, że nigdy nie udzielała Z. S. upoważnienia do odbioru przesyłek w jej imieniu, ani takiego upoważnienia nie złożyła w urzędzie pocztowym ją obsługującym. Podkreśliła, że jedyną osobą upoważnioną do odbioru korespondencji w jej imieniu jest T. O. członek zarządu spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00