Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 22 grudnia 2015 r., sygn. I SA/Lu 666/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grzegorz Wałejko Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz (sprawozdawca), WSA Andrzej Niezgoda Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Kożuch po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 22 grudnia 2015 r. sprawy ze skargi L. Ć. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] kwietnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania podatkowego I. uchyla zaskarżone postanowienie i postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr [...]; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz L. Ć. kwotę [...]zł (sto złotych) z tytułu zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy postanowienie również Samorządowego Kolegium Odwoławczego (organ) z dnia [...] o zwieszeniu postępowania podatkowego na mocy art. 201 § 1 pkt 2 ustawy Ordynacja podatkowa (Dz.U.2015.613 ze zm. - o.p.).

W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że L. Ć. (podatnik) wystąpił do Wójta [...] (organ I instancji) o przyznanie ulgi w podatku rolnym na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku rolnym (Dz.U.2013.1381 ze zm. - u.p.r.) w związku z otrzymaniem gruntów rolnych w wyniku scalenia. Organ I instancji uwzględnił wniosek podatnika co do powierzchni 0,0663 ha gruntów rolnych, natomiast odmówił udzielenia wnioskowanego zwolnienia odnośnie powierzchni 4,3799 ha. Organ, rozpatrując sprawę w wyniku odwołania podatnika od decyzji organu I instancji stwierdził, że zaistniała przesłanka zawieszenia postępowania podatkowego, prowadzonego z wniosku podatnika o zwolnienie od podatku rolnego gruntów rolnych otrzymanych w związku ze scaleniem. W myśl bowiem art. 12 ust. 1 pkt 6 u.p.r. zwalnia się od podatku rolnego grunty gospodarstw rolnych otrzymane w drodze wymiany lub scalenia - na 1 rok następujący po roku, w którym dokonano wymiany lub scalenia gruntów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00