Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 18 grudnia 2015 r., sygn. I SA/Kr 1609/15

 

|Sygn. akt I SA/Kr 1609/15 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 18 grudnia 2015 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Waldemar Michaldo (spr.), Sędziowie: WSA Grażyna Firek, WSA Agnieszka Jakimowicz, Protokolant: st.sekr.sąd. Bożena Piątek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 grudnia 2015 r., sprawy ze skarg E. Sp. z o.o. w K. na interpretacje indywidualne Ministra Finansów z dnia 19 czerwca 2015r. nr [...], [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oraz z dnia 23 czerwca 2015 r. nr [...], [...] w przedmiocie podatku dochodowym od osób fizycznych I. uchyla zaskarżone interpretacje indywidualne, II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej koszty postępowania w kwocie 1.828 zł (jeden tysiąc osiemset dwadzieścia osiem złotych).

Uzasadnienie

E. sp. z o.o. z siedzibą w K (dalej Spółka, wnioskodawca) wystąpiła do Ministra Finansów z czterema wnioskami o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych oraz prawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej ( sp. z o.o.) w spółkę osobową tj, spółkę komandytową.

We wnioskach Spółka przedstawiła następujące zdarzenia przyszłe:

Spółka jest jednoosobową spółką kapitałową. Wszystkie udziały Spółki stanowią obecnie własność jednej osoby fizycznej posiadającej rezydencję podatkową w Polsce. W przyszłości możliwe jest przekształcenie Spółki w spółkę komandytową. Procedura przekształcenia Spółki w spółkę komandytową zostałaby poprzedzona przystąpieniem do Spółki nowego wspólnika. Wspólnikiem tym byłaby spółka z o.o. z siedzibą w Polsce. W opisie stanów faktycznych Spółka wskazała, iż w wyniku przekształcenia Spółki w spółkę komandytową, spółka z o.o. stałaby się komplementariuszem w spółce komandytowej zaś osoba fizyczna stałaby się komandytariuszem w spółce komandytowej

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00