Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 16 grudnia 2015 r., sygn. III SA/Gl 1754/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Kandut (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Jankiewicz, Sędzia WSA Iwona Wiesner, Protokolant Katarzyna Lisiecka-Mitula, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 grudnia 2015 r. przy udziale - sprawy ze skargi I. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] r. nr [...] Dyrektor Izby Celnej w K., po rozpoznaniu odwołania I. K. działającej pod firmą "A" w O., utrzymał w mocy decyzję

Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...] r. nr [...] odmawiającą stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym w kwocie [...] zł w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym oleju smarowego w dniu [...] r.

Decyzje zostały wydane w następującym stanie faktycznym i prawnym:

W dniu [...] r. do Naczelnika Urzędu Celnego w K. wpłynął wniosek I.K. prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą "A" w O. o stwierdzenie nadpłaty podatku akcyzowego za 2006 r. jako nienależnie pobranego oraz o zwrot nadpłaty podatku akcyzowego w łącznej kwocie [...] zł. Do wniosku dołączono korektę deklaracji uproszczonej nabycia wewnątrzwspólnotowego z dnia [...] r., w której zadeklarowała podatek akcyzowy od olejów smarowych oznaczonych kodem CN 2710 19 81 w kwocie 0zł.

Organ I instancji, mając na względzie orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 22 lutego 2007 r. w sprawie o sygn. II FSK 345/06, iż "nie jest możliwe orzekanie przez organy podatkowe w sprawie stwierdzenia nadpłaty (pozytywnie lub negatywnie dla wnioskodawcy) bez uprzedniego określenia podatnikowi wysokości zobowiązania podatkowego", postanowieniem z dnia [...] r. wszczął z urzędu postępowanie podatkowe w sprawie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym od nabycia wewnątrzwspólnotowego oleju smarowego w dniu [...] r., które zostało zakończone decyzją Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...]r. określającą kwotę zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym w związku z w/w nabyciem. Wskutek odwołania, Dyrektor Izby Celnej w K. utrzymał w mocy decyzje organu I instancji

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00