Orzeczenie
Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 8 października 2015 r., sygn. II SA/Sz 272/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder, Sędziowie Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz (spr.),, Sędzia WSA Maria Mysiak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Joanna Białas-Gołąb, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 8 października 2015 r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie umorzenia należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta S. z dnia [...] Nr [...].
Uzasadnienie
M.K. zwróciła się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w S. z wnioskiem o całkowite lub częściowe umorzenie zadłużenia wynikającego z tytułu wykonawczego, wystawionego na podstawie ostatecznej decyzji z dnia 30 listopada 2011 r., zobowiązującej M.K. do zwrotu należności, wypłaconych w okresie od 1 października 2010 r. do 30 września 2011 r. świadczeń z funduszu alimentacyjnego na W.K. w wysokości [...] zł wraz z ustawowymi odsetkami.
Uzasadniając powyższy wniosek strona podała, że od 8 lat jest osobą bezrobotną, nie posiada żadnego źródła utrzymania ani dochodu, nie posiada także majątku ani żadnych oszczędności. Jest osobą niepełnosprawną z orzeczonym średnim stopniem niepełnosprawności. W 2005 r. zmuszona została do opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania, w którym mieszkała wraz z mężem i dziećmi. Od tego momentu egzystuje dzięki pomocy najbliższej rodziny,
tj. ojca, z którym mieszka oraz braci, którzy zapewniają jej "dach nad głową"
i wyżywienie w zamian za opiekę nad ojcem i niepełnosprawnym bratem. Wnioskodawczyni nie jest zarejestrowana w urzędzie pracy, gdyż nie posiada stałego ani tymczasowego miejsca zamieszkania. Były mąż sprzedał dom, w którym wspólnie z nim wnioskodawczyni mieszkała i była zameldowania. Toczyło się przeciwko wnioskodawczyni postępowanie karne zainicjowane przez byłego męża, które zakończyło się wydaniem wyroku uniewinniającego, a przedłużający się proces uniemożliwił podjęcie chociażby pracy dorywczej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right