Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 6 października 2015 r., sygn. I SA/Ol 472/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Ryszard Maliszewski Sędziowie sędzia WSA Wiesława Pierechod (sprawozdawca) sędzia WSA Wojciech Czajkowski po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 6 października 2015r. sprawy ze skargi M. B. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżonym postanowieniem z dnia "[...]" Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpatrzeniu zażalenia M.B. (powoływanego dalej również jako: "strona", "skarżący", "zobowiązany"), utrzymało w mocy postanowienie Prezydenta Miasta z dnia "[...]" w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym.
Podstawą tego rozstrzygnięcia były następujące ustalenia i rozważania:
M. B. wniósł w dniu 26 marca 2015 r. zarzuty w sprawie postępowania egzekucyjnego prowadzonego na podstawie tytułu wykonawczego z dnia 11 marca 2015 r. o numerze "[...]". Odwołując się do przepisu art. 33 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2012 r., poz. 1015 ze zm.), dalej jako "u.p.e.a.", podniósł, że nastąpił błąd co do osoby zobowiązanego. Wskazał, że w dniu 25 marca 2015 r. odebrał zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę oraz tytuł wykonawczy dotyczący opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w Z. w dniach 20 grudnia 2012 r. oraz 1 marca 2013 r. pojazdu samochodowego o numerze rejestracyjnym "[...]". Jak jednak podniósł, nie przypomina sobie, aby w tych dniach przebywał w Z., natomiast w dniu 1 marca 2013 r. samochodem kierowała jego żona I.B., która uiściła opłatę za parkowanie i posiada dokument dokonania tej opłaty, a także dokument, który służby miejskie włożyły za wycieraczkę pojazdu. Zdaniem strony, na podstawie tych dokumentów można ustalić, że interwencja służb miejskich odbywała się w czasie, kiedy miejsce parkingowe było opłacone.