Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Kielcach z dnia 5 sierpnia 2015 r., sygn. II SA/Ke 466/15

Odrzucenie skargi

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, w składzie następującym: Sędzia WSA Jacek Kuza po rozpoznaniu w dniu 5 sierpnia 2015 r., na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R. L. na rozstrzygnięcie Dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach z dnia [...], znak: [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności postępowania konkursowego postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

W skierowanej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach skardze na decyzję lub inną czynność z zakresu administracji publicznej Dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej z dnia [...], znak: [...] w sprawie postępowania konkursowego na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw pielęgniarstwa (z zakresem obowiązków naczelnej pielęgniarki), R. L. wniósł o uchylenie lub zmianę tego aktu. Skarżący zarzucił błąd w ustaleniach faktycznych oraz prawnych, który posłużył za podstawę do orzeczenia przez ww. Dyrektora, iż brak jest podstaw formalno-prawnych do stwierdzenia nieważności postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności ww. postępowania konkursowego. Skarżący wskazał, że postępowanie to powinno zostać unieważnione, bowiem do składu komisji konkursowej zostały powołane osoby, które pozostają w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności tych osób.

W uzasadnieniu skarżący wskazał, że nie został poinformowany o tym, czy zaskarżone pismo Dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej stanowi decyzję administracyjną, postanowienie czy inny akt prawny lub czynność z zakresu administracji publicznej dotyczącą uprawnień lub obowiązków wynikających z przepisów prawa. Nie został również poinformowany o terminie odwołania. Powyższe stanowi naruszenie art. 9 kpa.

Dalej autor skargi podniósł, że błędna jest interpretacja zawarta

w zaskarżonym piśmie, że "pozostawanie w stosunku prawnym i faktycznym nie jest obligatoryjnym powodem unieważnienia konkursu. Dopiero ustalenie, iż tego rodzaju okoliczność może powodować uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności osoby członka komisji konkursowej powoduje nieważność postępowania". Zdaniem skarżącego z literalnego brzmienia § 8 ust 5 rozporządzenia w sprawie sposobu przeprowadzenia konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą wynika bowiem, że postępowanie konkursowe jest nieważne w przypadku gdy do składu komisji konkursowej zostały powołane osoby, o których mowa w § 5 ust. 1.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00