Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 23 czerwca 2015 r., sygn. I SA/Wr 83/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Barbara Ciołek, Sędziowie: sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, sędzia WSA Ewa Kamieniecka (sprawozdawca), Protokolant: starszy sekretarz sądowy Paulina Wódka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 23 czerwca 2015 sprawy ze skargi "A." Spółka z o.o. z siedzibą w L. na interpretację indywidualną Prezydenta Miasta L. z dnia 24 grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z podatku od nieruchomości oddala skargę.

Uzasadnienie

|

Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego Prezydenta Miasta L. z dnia 24 grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z podatku od nieruchomości.

We wniosku z dnia 18 września 2013 r. "A." Spółka z o. o. zwróciła się do Prezydenta Miasta L. o interpretację § 14 ust. 1 w związku z § 1 i § 4 uchwały Rady Miejskiej L. z dnia 26 listopada 2007 r. w sprawie przyjęcia Programu pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji, przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie L.. Spółka wskazała, że jest właścicielem kilku nieruchomości zabudowanych, położonych w L., wykorzystywanych dla celów prowadzonej działalności gospodarczej. W okresie od 2007 do 2012 r. Spółka korzystała ze zwolnienia z podatku od nieruchomości na podstawie przepisów uchwały Rady Miejskiej L. z dnia 26 listopada 2007 r. Spółka zamierza sprzedać jeden z budynków, objętych zwolnieniem z podatku od nieruchomości. Przed sprzedażą Spółka zamierza dokonać podziału geodezyjnego działki gruntu, na której posadowiony jest budynek, w taki sposób aby można było sprzedać w 100 % grunt, na którym znajduje się budynek przeznaczony do sprzedaży.

Spółka postawiła pytanie, czy utraci prawo do zwolnienia z podatku od nieruchomości w okresie 5 lat wstecz liczonych od dnia sprzedaży w stosunku do liczby metrów kwadratowych sprzedanego budynku i metrów kwadratowych gruntu, czy też w stosunku do wszystkich nieruchomości korzystających ze zwolnienia z podatku od nieruchomości na podstawie uchwały.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00