Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 12 czerwca 2015 r., sygn. III SA/Łd 350/15

 

 Sygn. akt III SA/Łd 350/15 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 12 czerwca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia NSA Irena Krzemieniewska Sędziowie Sędzia WSA Ewa Cisowska-Sakrajda Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska (spr.) Protokolant specjalista- Dominika Janicka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 czerwca 2015 roku sprawy ze skargi C. K. na orzeczenie Okręgowej Komisji Lekarskiej MSW w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie orzeczenia o niezdolności do służby, zdolności do pracy, inwalidztwie III grupy bez związku ze służbą 1) uchyla zaskarżone orzeczenie w części dotyczącej ustalenia niezdolności do służby; 2) odrzuca skargę w pozostałej części; 3) stwierdza, że zaskarżone orzeczenie określone w punkcie 1) nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Wojewódzka Komisja Lekarska Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Ł. w orzeczeniu z dnia [...], Nr [...] rozpoznała u [...] C. K. schorzenie główne: osobowość dyssocjalna § 70 p.3 kat.D i schorzenia współistniejące: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z dyskopatią L4-L5-S1. § 34 p.4 kat.C; zaburzenia adaptacyjne § 69 p.1 kat.A. W wydanym orzeczeniu stwierdzono, że C. K. jest całkowicie niezdolny do służby ale zdolny do pracy, zaliczono go do trzeciej grupy inwalidów wskazując, że inwalidztwo nie pozostaje w związku ze służbą. Stwierdzono, że inwalidztwo istnieje od dnia [...] i wyznaczono termin badania kontrolnego na [...]. Jako podstawę prawną orzeczenia wskazano ustawę z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 67, z późn. zm.).

Od powyższego orzeczenia C. K. złożył odwołanie, w którym wskazując na naruszenie przepisów o właściwości, brak podstawy prawnej i błąd w ustaleniach faktycznych co stanu zdrowia, wniósł o uchylenie zaskarżonego orzeczenia w całości i umorzenie postępowania z powodu braku uprawnień komisji lekarskich MSW do orzekania o zdolności fizycznej i psychicznej do służby strażaków, względnie o zmianę w całości orzeczenia i orzeczenie o zdolności do służby po ponownym przeprowadzeniu czynności komisyjno-lekarskich przez inny zespół lekarzy specjalistów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00