Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 21 kwietnia 2015 r., sygn. I SA/Kr 23/15

 

|Sygn. akt I SA/Kr 23/15 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 21 kwietnia 2015 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Jarosław Wiśniewski, Sędziowie: WSA Paweł Dąbek, WSA Waldemar Michaldo (spr.), Protokolant st. sekretarz: Iwona Sadowska - Białka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 kwietnia 2015 r., sprawy ze skargi O S.A. w T. ( poprzednia nazwa Rafineria T. S.A. w T. ), na decyzję Dyrektora Izby Celnej, z dnia 7 listopada 2014 r. Nr [...], w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej, I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji, II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz strony skarżącej koszty postępowania w kwocie 457 zł ( czterysta pięćdziesiąt siedem złotych).

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 7 listopada 2014 r. znak: [...] Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję własną z dnia 22 sierpnia 2014 r. znak: [...] odmawiającą uchylenia decyzji ostatecznej Dyrektora Izby Celnej z dnia 9 maja 2011 r. znak: [...].

W podstawie prawnej rozstrzygnięcia powołano art 233 § 1 pkt 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. póz. 749 ze zm., dalej jako O.p.).

Powyższa decyzja została wydana w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych.

Dyrektor Izby Celnej decyzją ostateczną z dnia 9 maja 2011 r., znak: [..] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z 24 listopada 2010 r., znak: [...] określającą R. S.A. w T. (obecnie O. S.A. w T.) zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za wrzesień 2004 r. w wysokości 37.611.508 zł.

Z akt przedmiotowej sprawy wynikało bowiem, iż w analizowanym okresie Spółka była producentem i sprzedawcą olejów niskokrzepnących Flonaft i FL oraz preparatu Antykor RT. Według dokumentacji Spółki wskazane produkty miały mieć następujące zastosowania:

olej Flonaft jako środek do wzbogacania węgla w górnictwie oraz do czasowej ochrony elementów metalowych przed korozją, a ponadto w przemyśle - do innych celów technologicznych,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00