Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 marca 2015 r., sygn. II SA/Wa 1119/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Janusz Walawski, Sędziowie WSA Iwona Dąbrowska (spr.), Ewa Pisula-Dąbrowska, Protokolant referent stażysta Małgorzata Ciach, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 marca 2015 r. sprawy ze skargi J.R. na postanowienie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania oddala skargę

Uzasadnienie

J. R. wnioskiem z dnia [...] grudnia 2012 r. zwrócił się o wznowienie postępowania zakończonego decyzją [...] Komendanta [...] PSP w K. z dnia [...] września 2011 r. w przedmiocie przyznania i wypłaty zaległego uposażenia. Wnioskodawca jako podstawę prawną żądania wskazał art. 145 § 1 pkt 5 k.p.a. oraz powołał się na wyrok Sądu Apelacyjnego w K. z dnia [...] października 2011 r.

[...] Komendant [...] PSP postanowieniem z dnia [...] stycznia 2013 r. odmówił wznowienia postępowania argumentując, że od wyroku Sądu Apelacyjnego w K. do złożenia wniosku o wznowienie postępowania upłynął ponad rok, uchybiono zatem terminowi miesięcznemu na wniesienie podania.

Po rozpatrzeniu zażalenia, Komendant Główny PSP postanowieniem z dnia [...] lutego 2013 r. uchylił zaskarżone postanowienie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji. [...] Komendant [...] PSP po ponownym rozpatrzeniu sprawy, postanowieniem z dnia [...] kwietnia 2013 r. odmówił wznowienia postępowania.

Komendant Główny PSP, po rozpatrzeniu zażalenia strony, postanowieniem z dnia [...] maja 2013 r. uchylił zaskarżone postanowienie o odmowie wznowienia postępowania i wznowił postępowanie administracyjne. Organ odwoławczy uznał bowiem, iż należało w pierwszej kolejności ustalić jaki dokument należy przyjąć jako źródło informacji o nowych okolicznościach oraz precyzyjnie określić przesłankę wstępną wskazaną w art. 148 § 1 k.p.a. W tym celu wystosował do J. R. pismo z prośbą o podanie konkretnie z jakiego dokumentu uzyskał informacje o zaistnieniu okoliczności będących podstawą do wznowienia postępowania oraz kiedy otrzymał wspomniany wyrok Sądu Apelacyjnego w K.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00