Wyrok WSA w Łodzi z dnia 27 marca 2015 r., sygn. III SA/Łd 109/15
Dnia 27 marca 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Furmanek (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak, Sędzia NSA Janusz Nowacki, , Protokolant Sekretarz sądowy- Bartosz Adamus, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 marca 2015 roku sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w R. M. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [l...] nr [...] w przedmiocie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku akcyzowego oddala skargę.
Uzasadnienie
III SA Łd 109/15
UZASADNIENIE
Zaskarżoną interpretacją z dnia [...][...]Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. działając w imieniu Ministra Finansów, uznał, że stanowisko A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w R. (dalej skarżąca lub Spółka) przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2014 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie nabycia paliwa gazowego zwolnionego z opodatkowania podatkiem akcyzowym zgodnie art. 31b ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tj. Dz.U. z 2014 r., poz. 752) [dalej: ustawa o podatku akcyzowym] jest nieprawidłowe.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
A Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest producentem regałów magazynowych, sklepowych oraz świadczy usługi w zakresie lakierowania proszkowego. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nabywa paliwo gazowe oznaczone kodem CN 2711 21 00. Spółka nabywa paliwo gazowe do następujących celów: w procesach technologicznych związanych z funkcjonowaniem linii do lakierowania proszkowego oraz do ogrzewania. Wątpliwości Spółki będące przedmiotem zapytania wiążą się ze zużyciem gazu w procesie technologicznym, który przebiega następująco.
Spółka zużywa gaz wysokometanowy grupy E w całym procesie lakierowania proszkowego. Proces mycia (przygotowania powierzchni) jest pierwszą czynnością w procesie lakierowania proszkowego, który ma za zadanie umycie powierzchni stalowej oraz nałożenie na detale, przy pomocy dysz natryskowych zastosowanych w komorach myjących, warstw cyrkonu (fosforanowanie cyrkonowe) jako wstępnego działania zabezpieczającego przed korozją. Do ogrzewania komór myjących używane są palniki zasilane gazem wysokometanowym. Kolejnym etapem procesu jest suszenie detali, które odbywa się w suszarce komorowej w temperaturze od 130 do 150 stopni. Suszarka komorowa jest zasilana przez palniki gazowe. Następnie detale za pomocą automatycznego transportu są przesuwane do kabiny lakierniczej, gdzie odbywa się nanoszenie farby proszkowej. Po nałożeniu warstwy farby proszkowej detale trafiają do pieca, gdzie w temperaturze około 200 stopni zachodzi proces wypalania. Piec również zasilany jest palnikami gazowymi.