Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 12 marca 2015 r., sygn. III SA/Gd 15/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Kowalik-Grzanka (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Alina Dominiak, Sędzia WSA Bartłomiej Adamczak, Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Agnieszka Januszewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 marca 2015 r. sprawy ze skargi E. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 13 listopada 2014 r. nr {...} w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 7 sierpnia 2013 r. Burmistrz Miasta działając na podstawie art. 5 ust. 3, 3a i 3b ustawy z dnia 7 września 2007 o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz. U. z 2009 r., Nr 1, poz. 7 ze zm.) zwrócił się do Starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego E. S.

W złożonym wniosku wskazano, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w M. skierował do E. S. wezwania celem stawienia się na wywiad alimentacyjny i odebrania od dłużnika alimentacyjnego oświadczenia majątkowego jednakże wezwania te pozostały bez odpowiedzi. Ponadto organ ustalił, że dłużnik w okresie ostatnich sześciu miesięcy nie wywiązywał się w każdym miesiącu ze zobowiązań alimentacyjnych w kwocie nie niższej niż 50 % kwoty bieżąco ustalonych alimentów, co stanowiło podstawę do wydania decyzji o uznaniu dłużnika za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych. Co istotne, decyzja ta stała się ostateczna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00