Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Szczecinie z dnia 6 lutego 2015 r., sygn. II SA/Sz 33/15

Przywrócenie terminu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie: Sędzia WSA Renata Bukowiecka - Kleczaj po rozpoznaniu w dniu 6 lutego 2015 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Gminy o przywrócenie terminu do wniesienia skargi na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość postanawia odmówić przywrócenia terminu do wniesienia skargi.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. Wojewoda utrzymał w mocy decyzję Starosty z dnia [...] . w przedmiocie ustalenia odszkodowania na rzecz H. C. i Z. C. z tytułu przejścia z mocy prawa na własność Gminy nieruchomości oznaczonej jako działka nr [...] o pow. [...] ha położonej w obrębie R. gmina R. zajętej pod drogę gminną.

Powyższa decyzja została doręczona skarżącej w dniu 21 października 2014 r.

W dniu 8 grudnia 2014 r. Gmina R., reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika złożyła skargę na powyższą decyzję wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia.

Skarżąca podniosła, że wójt Gminy R., po otrzymaniu decyzji Wojewody z dnia [...] r., działając w imieniu i na rzecz Gminy, udzielił radcy prawnemu K. K. pełnomocnictwa do złożenia skargi na wskazaną wyżej decyzję oraz do reprezentowania Gminy R. w niniejszej sprawie w postępowaniu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym Radca prawny K. K. pomimo zaawansowanej ciąży, w ciągu kilku ostatnich miesięcy wykonywała swoje obowiązki w pełnym zakresie i podjęła się przygotowania skargi w przedmiotowej sprawie. W dniu 19 listopada 2014 r. - tj. w ostatnich dniach przed upływem terminu do wniesienia skargi na wskazaną decyzję, stan jej zdrowia pogorszył się jednak znacząco, przez co wymagała ona stałej i nieprzerwanej opieki lekarskiej. Z tego względu nie była w stanie podjąć jakichkolwiek czynności jako pełnomocnik. Ze względu na nagłość i powagę zaistniałej sytuacji nie miała także możliwości skontaktowania się ze swoim mandantem lub swoimi współpracownikami ani bezpośrednio, ani za pośrednictwem innych osób, ani przy pomocy środków porozumiewania się na odległość.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00