Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 10 lutego 2015 r., sygn. III SA/Po 675/14

 

Dnia 10 lutego 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Koś Sędziowie WSA Mirella Ławniczak WSA Szymon Widłak ( spr.) Protokolant: st. sekr. sąd. Małgorzata Błoszyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 lutego 2015 roku przy udziale sprawy ze skargi H. J. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w P. z dnia [...] kwietnia 2014 roku nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące od stycznia 2010 roku do maja 2011 roku oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Celnej w P., decyzją z dnia [...] kwietnia 2014 r., nr [...], po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w L. z dnia [...] grudnia 2012 r., nr [...], w sprawie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym, utrzymał w mocy decyzję organu podatkowego I instancji.

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym.

Naczelnik Urzędu Celnego w L. postanowieniem z dnia [...] sierpnia 2012 r. wszczął z urzędu postępowanie podatkowe wobec H. J., prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą X, w zakresie podatku akcyzowego za miesiące od stycznia 2010 do maja 2011 roku.

Pismem z dnia [...] września 2012 r. podatnik, reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika, odnosząc się do ustaleń poczynionych w toku kontroli podatkowej, zakwestionował między innymi: 1) wyliczenia w zakresie stanów magazynowych paliw, 2) stwierdzone naruszenia w zakresie obrotu olejem opałowym, zwłaszcza co do: a) ustaleń początkowych stanów magazynowych na dzień 1 stycznia 2011 r. z pominięciem ilości paliwa znajdującego się w zbiornikach dwóch cystern będących własnością podatnika, b) nieuwzględnienia dwóch cystern jako podstawowego środka przechowywania, obrotu i dysponowania olejem opałowych przyjmowanym i rozchodowanym z księgowych stanów magazynowych, c) posiadania przez podatnika oleju opałowego w łącznej ilości [...] litrów w zbiorniku podłączonym do odmierzacza paliw.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00