Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 27 stycznia 2015 r., sygn. II SA/Ol 1183/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Jażdżyk Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Matczak Sędzia WSA Adam Matuszak (spr.) Protokolant specjalista Jakub Borowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 stycznia 2015r. sprawy ze skargi A. S. na decyzję Wojewody z dnia "[...]", Nr "[...]" w przedmiocie wymeldowania oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]", Nr "[...]", Wojewoda, działając na podstawie art. 50 ust. 3 w związku z art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 ze zm.) oraz art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 267 ze zm., dalej jako: k.p.a.), po rozpatrzeniu odwołania A. S. od decyzji Prezydenta Miasta "[...]" z "[...]", Nr "[...]", o wymeldowaniu ww. osoby z pobytu stałego w lokalu przy "[...]", utrzymał w mocy powyższą decyzję.

Decyzja Wojewody została wydana w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych.

Decyzją z "[...]". Nr "[...]", wydaną na wniosek B. S. - współwłaścicielki lokalu przy "[...]" w "[...]", Prezydent Miasta "[...]" orzekł o wymeldowaniu A. S. z pobytu stałego w tym lokalu. W uzasadnieniu decyzji organ I instancji przytoczył zgromadzone w sprawie dowody i ustalone fakty. Wyjaśnił podstawę prawną wymeldowania, jak również ewidencyjny charakter zameldowania w lokalu, które jest niezależne od prawa do lokalu. W ocenie Prezydenta Miasta "[...]", zachodziły przesłanki do wymeldowania A. S. z pobytu stałego w ww. lokalu, gdyż od lutego 2013 r. lokal ten nie stanowił centrum życiowego zainteresowanego. Wskazał, że A. S. opuścił lokal dobrowolnie, rezygnując z zamieszkiwania w nim. Zabrał swoje rzeczy i zamieszkał wraz z rodzicami w "[...]". Tam znajduje się jego obecne centrum życiowe. Nie podejmował on przy tym żadnych działań, aby powrócić do miejsca stałego zameldowania. Swoją wolę rezygnacji z zamieszkiwania w tym miejscu wyraził na rozprawie przed sądem w sprawie o zobowiązanie do opuszczenia lokalu przy "[...]" w "[...]" oświadczając, że nie wróci do niego pod żadnym pozorem. Zachowanie A. S. było zgodne z jego oświadczeniem, co wskazuje, że nie widzi on realnych szans powrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00