Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 15 stycznia 2015 r., sygn. I SA/Go 636/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Protokolant Sekretarz sądowy Anna Pakuła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 stycznia 2015 r. sprawy ze skargi P.B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za lipiec, sierpień, październik i grudzień 2009 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 17 października 2014 r. P.B. wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z [...] września 2014 r. nr [...], utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z [...] czerwca 2014 r. nr [...], określającą skarżącemu zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za lipiec, sierpień, październik i grudzień 2009 r.

Decyzję wydano w następującym stanie faktycznym.

W trakcie kontroli podatkowej w zakresie wywiązywania się przez skarżącego z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, tj. obrotu i przeznaczenia paliw silnikowych oraz oleju opałowego za okres od [...] stycznia 2009 r. do [...] grudnia 2009 r. ustalono, że w kontrolowanym okresie P.B. prowadził działalność związaną z uprawą pieczarek, zbóż (Gospodarstwo P.B.) oraz produkcją brykietu pochodzenia rolniczego (firma A P.B.).

W 2009 r. skarżący dokonał zakupu 26.452,33 litrów oleju napędowego oraz 82 litrów benzyny. Dostawcami paliw dla skarżącego w kontrolowanym okresie były firmy:

- Zakład "E" Sp. z o.o. Stacja Paliw [...], która dostarczyła 3.746 litrów oleju napędowego oraz 82 litry benzyny Pb95,

- W Sp. z o.o., która dostarczyła 22.500 litrów oleju napędowego,

- F Sp. z o.o., Stacja [...], która dostarczyła 110,06 litrów oleju napędowego,

- A S. J. W.B., U.M., Stacja [...], która dostarczyła 96,27 litrów oleju napędowego.

Skarżący wyjaśnił, że zamówienia oleju napędowego z firmy W Sp. z o.o. odbywały się telefonicznie. Olej napędowy dostarczany był autocysternami do gospodarstwa. Przy dostawie obecny był zawsze pracownik firmy, który wydawał fakturę zakupu. W przypadku pozostałych dostawców paliw tankowanie odbywało się zawsze na stacjach paliw. Płatności za zakupiony olej napędowy dokonywane były w formie gotówkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00