Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 5 grudnia 2014 r., sygn. I SA/Wr 2177/14
Dnia 5 grudnia 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska, Sędziowie sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), sędzia WSA Marta Semiczek, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Paulina Wódka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 grudnia 2014 r. sprawy ze skargi A z/s w G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] lipca 2014 r. Nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi jest decyzja Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] lipca 2014 r. (nr [...]), utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w W. z dnia [...] marca 2014 r. (nr [...]) określającą A z siedzibą w G. (Szwajcaria) podatek akcyzowy z tytułu importu alkoholu etylowego zawartego w płynie do higieny jamy ustnej.
Jak wynika z akt sprawy, w dniu 22 czerwca 2009 r., B J.Z. z/s w W., działając z upoważnienia ww. spółki, zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu towar w postaci płynu do płukania jamy ustnej, klasyfikując go do kodu taryfy celnej - CN 33069000 oraz wykazując z tego tytułu w zgłoszeniu celnym zerową stawkę celną oraz 22% stawkę podatku od towarów i usług.
Z dołączonej do zgłoszenia celnego faktur z dnia 2 czerwca 2009 r. (o nr [...]) wynikało, że przedmiotem importu wykonywanego przez A w G. był produkt o nazwie - [...] i [...], w ilości - odpowiednio - 12.906 oraz 6.912 litrów.
Po dopuszczeniu ww. towaru do obrotu, działając w ramach uprawnień z art. 78 Wspólnotowego Kodeksu Celny, organ celny zweryfikował prawidłowość dokonanego zgłoszenia celnego pod kątem składu chemicznego importowanych wyrobów, a ściślej, pod kątem zawartości w nich alkoholu etylowego, który, zgodnie z przepisami ustawy o podatku akcyzowym, stanowi wyrób akcyzowy, podlegający opodatkowaniu. Z przedłożonego przez stronę (w ramach tej weryfikacji) certyfikatu wystawionego przez D wynikało, że część produktów tej firmy jak: [...] oraz [...] (do których odnosiło się wymienione zgłoszenie celne) zawiera w swoim składzie chemicznym etanol o stężeniu 6%.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right