Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 października 2014 r., sygn. II SA/Wa 206/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Eugeniusz Wasilewski (spr.), Sędziowie WSA Olga Żurawska-Matusiak, Ewa Marcinkowska, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Sylwia Mikuła, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 października 2014 r. sprawy ze skargi A. M. na decyzję Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia [...] listopada 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zajmowanego stanowiska i przeniesienia do dyspozycji - oddala skargę -

Uzasadnienie

Komendant Główny Straży Granicznej decyzją nr [...] z dnia [...] listopada 2013 r. wydaną na podstawie art. 138 §1 pkt 1 kpa po rozpatrzeniu odwołania [...] A. M. od rozkazu personalnego nr [...] Komendanta [...] Oddziału Straży Granicznej z dnia [...] września 2013 r. w sprawie zwolnienia z dniem [...] września 2013 r. z dotychczas zajmowanego stanowiska [...] w S. i przeniesienia od dnia [...] października 2013 r. do dyspozycji Komendanta [...] Oddziału Staży Granicznej w związku z przewidywanym zwolnieniem ze służby w Straży Granicznej, utrzymał w mocy zaskarżony rozkaz personalny.

W uzasadnieniu decyzji podano, iż z rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] września 2013 r. funkcjonariusz zapoznał się w dniu [...] września 2013 r. natomiast dnia [...] października 2013 r., za pośrednictwem urzędu pocztowego - z zachowaniem ustawowego terminu - złożył od niego odwołanie, kwestionując rozkaz w całości, jako nieuzasadniony i wydany z naruszeniem przepisów, w tym regulacji formalnoprawnych. Jak stwierdził w odwołaniu "ostatnio naszło go dwóch mężczyzn w cywilkach, którzy machnęli mu jakąś decyzją przed nosem", tak, że nie miał czasu się z nią zapoznać, poza tym zastano go "jak był niedysponowany i o późnej porze". Dlatego też wniósł o skuteczne doręczenie pod jego adres decyzji, bowiem opisaną próbę doręczenia decyzji traktuje jako nieskuteczną z wyżej opisanych przyczyn.

Odwołanie [...] A. M. zakończył stwierdzeniem, że szczegółowe zarzuty podniesie po doręczeniu mu decyzji i umożliwieniu zaznajomienia się z jej treścią.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00