Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 26 września 2014 r., sygn. I SA/Wr 1667/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA Barbara Ciołek, Sędzia WSA Ewa Kamieniecka, Protokolant: starszy sekretarz sądowy Lucyna Barańska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 września 2014 r. sprawy ze skargi A w L. na interpretację indywidualną Ministra Finansów (Dyrektora Izby Skarbowej w P.) z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. orzeka, że akt uchylony w pkt I nie podlega wykonaniu; III. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. - działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) zł, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

1. Postępowanie podatkowe przed organami podatkowymi.

1.1. Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Ministra Finansów (Dyrektora Izby Skarbowej w P.; dalej: organ podatkowy) wydana na rzecz A S.A. Centrala w L. (dalej: spółka/ strona/ skarżąca) z dnia [...] lutego 2014 r. Nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

1.2. We wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej, dotyczącym zaistniałego stanu faktycznego, skarżąca podała, że organizuje różnego rodzaju wydarzenia biznesowo-integracyjne dla pracowników w celu zwiększenia zaangażowania w pracy, a także kultywowania tradycji spółki. Co do zasady, od pracowników oczekuje się uczestnictwa w imprezach, choć nie zawsze jest ono obowiązkiem. Uczestnictwo w spotkaniach należy natomiast do obowiązków pracowniczych niektórych uczestników (np. dla kadry kierowniczej).

Spółka organizuje także imprez biznesowo-promocyjne o zróżnicowanym charakterze, w tym m.in.: koncert noworoczny. Podczas koncertu osoby pracujące w różnych oddziałach, które na co dzień nie mają możliwości osobistego kontaktu między sobą, mają okazję poznać się i zintegrować. Poprawia to jakość wzajemnych kontaktów, a także ułatwia rozwiązywanie problemów i pokonywanie barier, które mogą wystąpić przy współpracy. Udział w koncercie jest dobrowolny, mogą w nim uczestniczyć zarówno pracownicy centrali, całej spółki jak i innych spółek z grupy skarżącej spółki oraz inne, ważne dla spółki osoby. Ze względu na otwarty charakter imprezy pojawiają się też osoby z zewnątrz, będące członkami lokalnej społeczności, co sprzyja promocji biznesowej. Biorąc pod uwagą charakter imprezy (koncert muzyczny), nie odnotowuje się, kto uczestniczy w koncercie, a ponoszone koszty poza wydatkami związanymi z organizacją koncertu (nagłośnienie, honorarium artystów, transport etc.) obejmują jedynie przygotowanie skromnego poczęstunku. Organizacja zlecana jest podmiotowi zewnętrznemu, który wystawia fakturę na całość kosztów związanych z imprezą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00