Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 września 2014 r., sygn. V SA/Wa 2411/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Beata Krajewska, Sędzia WSA - Barbara Mleczko - Jabłońska, Sędzia WSA - Michał Sowiński (spr.), Protokolant - st. sekr. sąd. Marcin Kwiatkowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 września 2014 r. sprawy ze skargi [...] prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] sierpnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym; oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej przez [...] prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą "[...]" w [...] (dalej: "skarżący" ) jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w Warszawie (dalej: "Dyrektor Izby") z dnia [...] sierpnia 2013r., nr [...] , utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego II w Warszawie z [...] maja 2012 r. w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego marki [...] .

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym.

[...] prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą "[...]" w [...] dniu 7 października 2010 r. zakupił w państwie członkowskim (Niemcy) pojazd marki [...] o nr nadwozia VIN: [...] poj. silnika [...] cm3, rok prod. 2010, za kwotę 66.500 euro. Przedmiotowy pojazd został po raz pierwszy dopuszczony do ruchu drogowego (zarejestrowany) w państwie członkowskim, w dniu 8 października 2010 r. Dla potrzeb przepisów o ruchu drogowym został oznaczony jako samochód osobowy, kategorii homologacyjnej M1G (osobowo- terenowy).

Skarżący, na terytorium Niemiec, dokonał zmian w pojeździe. Przebudowa nastąpiła "poprzez demontaż tylnej kanapy, separacja za siedzeniem kierowcy i przednim siedzeniem pasażera, mocowania foteli i pasów niezdatne do użytku". Ograniczono również liczbę przewożonych osób do dwóch (kierowca i pasażer).

Dokonano również zmian, polegających na wypłaszczeniu podłogi części towarowej, wstawieniu krat w oknach tylnej części pojazdu, zaspawaniu miejsc mocowań tylnych foteli i pasów bezpieczeństwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00