Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 18 września 2014 r., sygn. I SA/Ke 376/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirosław Surma (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Maria Grabowska, Sędzia WSA Danuta Kuchta, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Celestyna Niedziela, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 września 2014 r. sprawy ze skargi W. W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za maj 2009 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

1. Decyzja organu administracji publicznej i przedstawiony przez ten organ tok postępowania

1.1. Dyrektor Izby Celnej w K. decyzją z [...] nr [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w K. z [...] r. nr [...] określającą W. W. ("skarżący") zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za maj 2009 r. w wysokości 18 220 zł z tytułu użycia oleju opałowego do napędu silników spalinowych.

1.2. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że z materiału dowodowego zgromadzonego w toku postępowania karnego skarbowego prowadzonego przeciwko W. W. wynika, iż skarżący mieszka i prowadzi działalność gospodarczą w S. przy ul. W. 71G, gdzie w toku przeszukania w dniu 27 września 2011 r. funkcjonariusze Izby Celnej w K. ujawnili 5 zbiorników typu Mauzer o poj. 1000 litrów, w których znajdowało się łącznie 2300 litrów oleju opałowego. Na terenie posesji zaparkowane były należące do skarżącego dwa samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy, a w zbiornikach tych pojazdów stwierdzono łącznie 210 litrów oleju opałowego. Ponadto w naczepie chłodni bez numeru rejestracyjnego stwierdzono dwa zbiorniki o pojemności 100 litrów napełnione do pełna olejem opałowym oraz pompę elektryczną i odmierzacz paliwa. W budynku mieszkalnym znajdowały się dwie nagrzewnice zasilane olejem opałowym posiadające zbiorniki na olej o pojemności 25 litrów, kocioł gazowy, a także piec centralnego ogrzewania zużywający węgiel.

Kontrola paliwa przeprowadzona przez funkcjonariuszy Izb Celnych w K., W. i P. w należących do podatnika pojazdach znajdujących się w dniu przeszukania w trasie (ciągnik samochodowy marki Skania nr rej. TSK 21RS kierowany przez W. G.w W., samochód ciężarowy o nr rej. TSK 50RN kierowany przez P.D. w P. samochód ciężarowy o nr rej. TSK 11MV kierowany przez S. O.w W., ciągnik samochodowy marki Skania nr rej. TSK 38NM kierowany przez T. P. w C.) wykazała obecność oleju opałowego w ich zbiornikach paliwowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00