Orzeczenie
Wyrok WSA w Krakowie z dnia 5 grudnia 2013 r., sygn. I SA/Kr 1399/13
|Sygn. akt I SA/Kr 1399/13 | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 5 grudnia 2013 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Grażyna Firek, Sędzia: WSA Ewa Michna (spr.), Sędzia: WSA Nina Półtorak, Protokolant: st. referent Aleksandra Osipowicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 grudnia 2013 r., sprawy ze skargi "P" Sp. z o.o. w K., na interpretację indywidualną Ministra Finansów, z dnia 11 czerwca 2013r. Nr [..], w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. określa, że zaskarżona interpretacja nie może być wykonana do chwili uprawomocnienia się wyroku, III. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej koszty postępowania w kwocie 457 zł (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych).
Uzasadnienie
Wnioskiem z dnia 25 marca 2013 r. strona skarżąca P. Sp. z o.o. w K. zwróciła się do Ministra Finansów działającego przez Dyrektora Izby Skarbowej o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie stawki podatku od towarów i usług dla opłat za korzystanie z siłowni, solarium lub sauny.
W przedstawionym stanie faktycznym strona skarżąca podała, że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, za odpłatnością udostępnia klientom możliwość korzystania z siłowni, solarium lub sauny. Klient uiszczając w tym wypadku opłatę ma prawo do korzystania w określonym czasie z pomieszczeń siłowni lub z solarium, lub z sauny. Przy czym nie ma możliwości (w określonym czasie) do zamiany pomieszczenia, w którym przebywa, tj. odpłatność za wejście w określonym czasie, na przykład do solarium nie uprawnia klienta do korzystania z sauny lub siłowni. Klient ma też prawo do wejścia za odpłatnością do siłowni, solarium lub sauny przy czym uiszczając opłatę sam decyduje w którym pomieszczeniu będzie przebywał. Inaczej mówiąc odpłatność za wejście w określonym czasie uprawnia klienta do korzystania w tym czasie z siłowni, sauny, solarium. Opłata za wejście do pomieszczeń pobierana jest za określony przedział czasowy w danym dniu lub też jako opłata za wstęp w określonym okresie (tydzień, miesiąc) bez limitu przebywania w poszczególnych dniach. Opłata poniesiona przez klienta obejmuje tylko opłatę za udostępnienie i korzystanie z poszczególnych pomieszczeń lub też wszystkich pomieszczeń razem. Pobierając opłatę w chwili obecnej skarżąca stosuję stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 23 %.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right