Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 30 grudnia 2013 r., sygn. I SA/Ke 436/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirosław Surma, Sędziowie Sędzia WSA Artur Adamiec (spr.), Sędzia WSA Ewa Rojek, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Celestyna Niedziela, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 grudnia 2013 r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] 2013 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za marzec 2007 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

1. Postępowanie przed organami podatkowymi.

1.1 Decyzją z dnia [...] r. nr [...]Dyrektor Izby Skarbowej w K. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w O. Św. z dnia [...] nr [...]określającą M. K. (dalej zwanej "skarżącą") za marzec 2007 r. nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny miesiąc w wysokości 206 zł.

1.2 W uzasadnieniu skarżonej decyzji wskazano, że pracownicy Urzędu Skarbowego w O. Św. przeprowadzili kontrolę u M. K. w zakresie prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za okres od stycznia do grudnia 2007 r. Na skutek kontroli ustalono, że skarżąca od 30 października 2001 r. prowadziła w O. Św. działalność gospodarczą pod nazwą "W." M. K.. Działalność ta obejmowała skup i sprzedaż hurtową złomu stalowego, głównie złomu stali stopowej tzw. nierdzewki. W 2007 r. działalność prowadzona była w lokalu użytkowym przy ul. S.18 składającym się z dwóch pomieszczeń o łącznej pow. 18 m2. Pod tym samym adresem działalność prowadziła również firma córki "Skup i Sprzedaż Złomu" M. K. (obecnie P.). W 2007 r. firma "W." nie dzierżawiła pomieszczeń magazynowych, nie posiadała placu do składowania złomu, środków transportu ani środków trwałych. Podatniczka w kontrolowanym okresie nie zatrudniała pracowników. Oświadczyła, że obrót złomem odbywał się tzw. "tranzytem". Zakupiony złom pozostawał na placu dostawcy i odbierany był przez firmę S. Sp. z o.o. z/s w B. albo transportowany do B. przez firmę "K.". Załadunkiem złomu zajmowali się pracownicy dostawców złomu lub odbiorcy. Przyjeżdżali oni własnym transportem wraz z niezbędnym sprzętem. Wartość transportu wliczona była w cenę sprzedanego złomu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00