Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 4 grudnia 2013 r., sygn. II SA/Gd 527/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wanda Antończyk, Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Górska, Sędzia WSA Mariola Jaroszewska (spr.), Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Dorota Pellowska, po rozpoznaniu w dniu 4 grudnia 2013 r. w Gdańsku na rozprawie sprawy ze skargi V.P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 10 maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie zezwolenia na usunięcie drzew oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 22 sierpnia 2011 r. skarżąca V. P. zwróciła się do Wójta Gminy o udzielenie zezwolenia na wycięcie czterech topoli i dwóch brzóz rosnących na działkach nr [[...]] i nr [[...]] w R. Uzasadniając wniosek skarżąca wskazała, że wymienione działki są przeznaczone pod zabudowę rekreacyjną, a rosnące na nich drzewa stanowią przeszkodę w zamierzonej przez skarżącą inwestycji. Na wezwanie organu wnioskodawczyni uzupełniła wniosek pismem z dnia 12 września 2011 r., poprzez dołączenie wypisu z rejestru gruntów potwierdzającego stan własności działek, podanie obwodów pni drzew przeznaczonych do wycięcia, powtórzyła uzasadnienie odnośnie planów inwestycyjnych na działkach oraz zadeklarowała, że w miejsce wyciętych drzew dokona nasadzeń w większej liczbie.

Decyzją z dnia 12 października 2011 r., nr [[...]] Wójt Gminy w pkt 1) zezwolił skarżącej na usuniecie dwóch drzew gatunku brzoza o obwodach 60 cm i 90 cm, znajdujących się na działce nr [[...]]; w pkt 2) odmówił udzielenia zezwolenia na usunięcie trzech topoli o obwodach 340 cm, 390 cm, 270 cm znajdujących się na działce nr [[...]] oraz jednej topoli o obwodzie 250 cm znajdującej się na działce nr [[...]]; w pkt 3) zezwolił skarżącej na usunięcie drzew, bez obowiązku ponoszenia z tego tytułu opłat; w pkt 4) wskazał, że wycinki należy dokonać na własny koszt zgodnie z przepisami BHP w sposób, który nie spowoduje uszkodzenia sąsiedniego drzewostanu; pkt 5) określił termin na usunięcie drzew oraz wskazał że po upływie tego terminu zezwolenie traci swoją moc.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00