Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 listopada 2013 r., sygn. III SA/Wa 872/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Beata Sobocha (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek, sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, Protokolant ref. staż. Agata Próchniewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2013 r. sprawy ze skargi B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) zasądza od Ministra Finansów na rzecz B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
Skarżąca (wnioskodawczyni, spółka) - B. Sp. z o.o. z siedzibą w W., 3 września 2012 r. złożyła wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych.
We wniosku skarżąca przedstawiła zdarzenie przyszłe, wskazując, że jest spółką kapitałową - polskim rezydentem podatkowym. W przyszłości wnioskodawczyni może zostać wspólnikiem w spółce osobowej innej niż spółka komandytowo-akcyjna ("SPV").
W przyszłości może nastąpić likwidacja SPV. W takim przypadku wnioskodawczyni może otrzymać środki pieniężne lub inne składniki majątku SPV. Pośród innych składników majątku otrzymanych przez wnioskodawczynię mogą m.in. znajdować się wierzytelności pożyczkowe (dalej: "Wierzytelności pożyczkowe") oraz wierzytelności wynikające ze sprzedaży aktywów, w szczególności sprzedaży nieruchomości (dalej: "Wierzytelności ze sprzedaży").
W związku z powyższym możliwe jest. ze po dokonaniu likwidacji SPV. wnioskodawczyni otrzyma zwrot pożyczek z tytułu Wierzytelności pożyczkowych lub spłatę Wierzytelności ze sprzedaży.
W związku z powyższym skarżąca zapytała:
1. Czy otrzymanie przez nią środków pieniężnych z tytułu likwidacji SPV spowoduje powstanie przychodu (dochodu) do opodatkowania?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right