Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 14 listopada 2013 r., sygn. I SA/Kr 1153/13

 

|Sygn. akt I SA/Kr 1153/13 | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 14 listopada 2013 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Nina Półtorak, Sędziowie: WSA Piotr Głowacki (spr.), WSA Ewa Michna, Protokolant st.sekretarz: Iwona Sadowska - Białka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 listopada 2013 r., sprawy ze skargi "E" Sp. z o.o. w T., na interpretację indywidualną Ministra Finansów, z dnia 8 kwietnia 2013 r. Nr [...], w przedmiocie podatku akcyzowego, - s k a r g ę o d d a l a -

Uzasadnienie

Pismem z dnia 8 stycznia 2013 r. "E" sp. z o.o. w T. złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie potwierdzania odbioru wyrobów węglowych, braku opodatkowania strat powstałych podczas ich przemieszczania oraz sposobu wypełniania ewidencji wyrobów węglowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego:

"E" sp. z o.o. jest podmiotem zwolnionym z podatku akcyzowego na podstawie art. 31 a ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym. Spółka nie jest pośredniczącym podmiotem węglowym w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 23a ustawy o podatku akcyzowym. Wnioskodawca będzie nabywał od kontrahenta, posiadającego status pośredniczącego podmiotu węglowego oraz korzystającego ze zwolnienia z podatku akcyzowego, wyroby węglowe (węgiel kamienny oznaczony kodem CN 2701). W następstwie zawartych transakcji wyroby będą transportowane do spółki. W umowach zawartych przez wnioskodawcę warunki dostawy wyrobów węglowych zostały ustalone w/g. warunków I. w formule FCA (tzw. "pierwszy przewoźnik"), jako "FCA brama pierwszego podmiotu" lub "FCA brama sprzedawcy" (jest nią brama kontrahenta spółki) lub "FCA stacja nadania" w praktyce jest to stacja sprzedawcy lub też na zasadach Ex Works (czyli magazyn Kontrahenta). W przypadku dostawy na zasadach FCA towar jest dostarczony, gdy sprzedawca dostarczy go do przewoźnika w określonej lokalizacji. Natomiast w przypadku dostaw towarów na Ex Works towar jest dostarczony gdy sprzedawca zostawi go do dyspozycji w swoim magazynie lub zakładzie w określonej lokalizacji, kupujący pokrywa wszystkie koszty oraz organizuje transport a ponadto ryzyko związane z towarem przekazane jest w momencie udostępnienia towaru kupującemu na terenie posesji sprzedającego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00