Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 września 2013 r., sygn. II SA/Lu 212/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Dudek, Sędziowie Sędzia NSA Witold Falczyński (sprawozdawca), Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski, Protokolant Sekretarz sądowy Beata Skubis-Kawczyńska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 10 września 2013 r. sprawy ze skargi J W na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania świadczenia z funduszu alimentacyjnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2012 r., nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Miasta [...] z dnia [...] września 2012 r., nr [...], odmawiającą przyznania J. W. świadczenia z funduszu alimentacyjnego na rzecz jej córki K. I.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Kolegium wyjaśniło, że powodem orzeczonej przez organ I instancji odmowy przyznania J. W. wnioskowanego świadczenia było niespełnienie kryterium dochodowego określonego w art. 9 ust. 2 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów jako kwota 725 zł. Organ I instancji ustalił bowiem, że w roku kalendarzowym poprzedzającym okres świadczeniowy, tj. w 2011 r., rodzina wnioskodawczyni uzyskała dochód w wysokości 744,38 zł w przeliczeniu na osobę.

Organ odwoławczy wskazał, że w odwołaniu od decyzji pierwszoinstancyjnej J. W. zarzuciła jej naruszenie art. 7 i art. 77 k.p.a. poprzez pominięcie przy ustalaniu stanu faktycznego sprawy okoliczności świadczących o ciężkiej sytuacji materialnej rodziny, a w konsekwencji przyjęcie, iż realnie dochód na członka rodziny przekracza ustawowe kryterium dochodowe oraz naruszenie art. 107 § 1 k.p.a. poprzez wskazanie w części dyspozytywnej decyzji, jako jej córki, "I. K. W.", osoby w żaden sposób z nią niespokrewnionej, czego skutkiem mogło być błędne ustalenie kluczowej dla rozstrzygnięcia sprawy okoliczności, tj. wysokości dochodu na członka rodziny. Odwołująca podkreśliła, że jej córką, a zarazem osobą uprawnioną do świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest K. I.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00