Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 26 lipca 2013 r., sygn. I SA/Wr 993/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA - Dagmara Dominik-Ogińska (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA - Anetta Chołuj, Sędzia WSA - Katarzyna Borońska, Protokolant: Katarzyna Motyl, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 lipca 2013 r. przy udziale - sprawy ze skargi A. sp. z o.o. z siedzibą w P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia 25 kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie: podatku akcyzowego za sierpień 2009 r. I) uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w L. z dnia 31 grudnia 2012 r. Nr [...]; II) orzeka, że decyzje wymienione w pkcie I) nie podlegają wykonaniu; III) zasądza od Dyrektora Izby Celnej we W. na rzecz skarżącej kwotę 36.630 (słownie: trzydzieści sześć tysięcy sześćset trzydzieści) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1. Postępowanie podatkowe przed organami podatkowymi.

1.1. Przedmiotem skargi jest decyzja Dyrektora Izby Celnej we W. (dalej: organ podatkowy drugiej instancji/ organ odwoławczy) z dnia 25 kwietnia 2013r. Nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w L. (dalej: organ podatkowy pierwszej instancji) z dnia 31 grudnia 2012r. Nr [...] określającą A. sp. z o.o. (dalej: skarżąca/Spółka) zobowiązanie w podatku akcyzowym za sierpień 2009r. w kwocie 2.941.257 zł.

1.2. W toku prowadzonego postępowania podatkowego za okres od dnia 1 marca do dnia 31 grudnia 2009r. ustalono, że skarżąca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmowała się między innymi dostarczaniem paliwa ciekłego na rzecz Huty B. G. w G. (dalej: Huta). Dostawy paliwa odbywały się w tranzycie zorganizowanym z przeznaczeniem wyłącznie do procesu technologicznego wytopu miedzi i srebra na cele opałowe. Spółka realizowała dostawy paliwa ciekłego dla Huty za pośrednictwem C. sp. z o.o. (dalej: C), która dostarczała paliwo własnym transportem bezpośrednio do zbiorników (pieców hutniczych) zlokalizowanych na terenie Huty. Odbiór paliwa był dokonywany przez Hutę automatycznie za pośrednictwem rurociągów, bezpośrednio do pieców i paliwo to wykorzystywane było wyłącznie w celach opałowych. Rola Spółki ograniczała się do logistycznego zabezpieczenia paliwa na potrzeby technologiczne Huty, nadzoru jego dostaw przez C., kontrolowania poboru paliwa i monitorowania zapasów na poziomie ustalonym z odbiorcą. Huta była jedynym odbiorcą paliwa ciekłego na cele opałowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00