Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 maja 2013 r., sygn. I SA/Lu 67/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz, Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (sprawozdawca),, NSA Anna Kwiatek, Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Kożuch, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 10 maja 2013 r. sprawy ze skargi P. W. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zwolnienia z egzekucji części zajętego wynagrodzenia oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu zażalenia P. W., utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] w przedmiocie odmowy zwolnienia z egzekucji części zajętego wynagrodzenia.
Z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia i akt sprawy wynika, że Naczelnik Urzędu Skarbowego prowadzi wobec skarżącego postępowanie egzekucyjne na podstawie szeregu tytułów wykonawczych obejmujących zaległości w podatku od towarów i usług oraz w podatku dochodowym od osób fizycznych, a także egzekucję kosztów egzekucyjnych.
W ramach prowadzonego postępowania, organ egzekucyjny zawiadomieniem z dnia [...] maja 2011 r. dokonał zajęcia wierzytelności pieniężnej skarżącego w P. P. spółka z o.o. w L., które doręczono dłużnikowi zajętej wierzytelności w dniu [...] maja 2011 r., a skarżącemu w dniu [...] czerwca 2011 r.
Dłużnik zajętej wierzytelności poinformował, że skarżący zatrudniany jest na umowy cywilnoprawne o charakterze ciągłym a uzyskiwane wynagrodzenie stanowi podstawowe źródło utrzymania skarżącego, dlatego też do powyższej wierzytelności zastosowanie znajdują przepisy kodeksu pracy o granicy potrąceń i że aktualnie zajęcie nie jest realizowane, gdyż otrzymywane wynagrodzenie nie przekracza kwoty wolnej od zajęcia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right