Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 22 maja 2013 r., sygn. I SA/Lu 293/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz, Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (sprawozdawca),, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Starszy inspektor Magdalena Futyma, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 22 maja 2013 r. sprawy ze skargi M. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2008 r. - oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] Dyrektor Izby Skarbowej po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z [...] określającej M. W. za miesiące: styczeń, luty i listopad 2008 r. kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy oraz za miesiące: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień 2008 r. zobowiązanie w podatku od towarów i usług, utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji oraz akt sprawy wynika, że w po przeprowadzonych czynnościach kontrolnych Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej stwierdził nieprawidłowości w zakresie rozliczenia podatku naliczonego i należnego. W oparciu o dokumenty źródłowe organ podatkowy ustalił, że podatnik niezasadnie obniżył w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień i maj 2008 r. podatek należny o podatek naliczony wynikający z faktur VAT dokumentujących zakup oleju opałowego, a wystawionych przez A i B.

W ocenie organu pierwszej instancji z analizy materiału dowodowego zgromadzonego w niniejszej sprawie wynika, że nieprawidłowości w rozliczeniu podatku od towarów i usług występowały po stronie podatku naliczonego i należnego.

W zakresie podatku należnego organ ustalił, że w miesiącach: marzec, kwiecień, maj 2008 r. podatnik dokonał sprzedaży warzyw według stawki 3% dla grupy C, natomiast w miesiącach: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad i grudzień 2008 r. świadczył usługi ogrodnicze o symbolu PKWiU 01.41.12-0000, które udokumentował fakturami sprzedaży VAT naliczając podatek VAT według stawki 3%, podczas gdy zdaniem organu stawka podatku dla tych usług wynosił 7%. Odbiorcami w/w usług w czerwcu i lipcu 2008 r. była firma D, natomiast w miesiącach: sierpień, wrzesień, październik, listopad i grudzień 2008 r. - firma E.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00